Перейти до основного вмісту

Для Вас батьки

 

                     Консультації для батьків

Пісочна анімація. Малювання піском для дітей.


    Дитяче малювання піском на склі (пісочна анімація) - це історія, розказана руками маленького художника. Ви побачите як за кілька миттєвостей народжуються різні пісочні картинки. Зображення неначе перетікають, виростають одне з одного під зачаровуючі звуки музики. І нехай трохи сумно від недовговічності цих чудових миттєвостей, вони будять в нас самих фантазію і натхнення – і, можливо, тому у пісочного малювання багато шанувальників, і їх число неухильно росте.
   Як і будь-які інші ігри з піском, малювання на склі дуже приваблює дітей. Пісок приємний на дотик, легкий в обігу. Окрім розвитку творчих здібностей та просторового мислення, пісочна анімація позитивно позначається і на здоров'ї дитини, розвиваючи моторику його пальців і знімаючи напругу, позбавляючи дитину від стресів і піднімаючи настрій. У дітей розвивається почуття симетрії, адже піском одночасно можна малювати лівою і правою рукою.
  Для того щоб навчити дітей малюванню піском на склі необхідний світовий стіл для малювання піском, кварцовий пісок. Якщо немає можливості придбати необхідне обладнання, його можна зробити самостійно, а як матеріал для малювання можна використовувати звичайний пісок з пісочниці, попередньо промивши його водою і прокалив його в духовці.
   На піску дитина може намалювати все, що завгодно. А невдалий малюнок дуже легко виправити, розрівнявши поверхню піску і продовжуючи малювати доти, доки не отримаєш задумане.   Малюнки живі, адже основа такого малювання – метаморфоза, образи змінюють один одного. Це диво схоже на анімацію і зачаровує настільки, не відвести погляду…

   











       Виготовляємо світловий ящик самостійно.

Для пісочної анімації необхідно підготувати дерев'яний ящик, лампу і скло.


    В ящику потрібно зробити отвір, а потім закрити його за допомогою скла. Розмір отвору залежить від того, яка вам необхідна площа для малювання. Якщо ви використовуєте звичайне скло, не забудьте обробити його краї, щоб дитина не поранилася. А взагалі найкраще використовувати оргскло.

    Зверху на скло покладіть папір білого кольору і закріпіть його за допомогою скотча. Завдяки цьому ви отримаєте матовість.

    Потім в ящику потрібно зробити отвір для того, щоб помістити в нього лампу.

    Також необхідно подбати і про матеріал, яким дитина буде малювати. Якщо малюк вибрав пісок, його необхідно добре промити, а потім висушити.

    Малювати необхідно в темряві, використовуючи при цьому лампу, вміщену заздалегідь в ящик. Нехай дитина почне з простих малюнків, поступово переходячи до більш складних зображень. Терпіння, спокій і посидючість допоможуть малюкові створювати справжні шедеври. Можливо, в майбутньому це дитяче захоплення переросте у справу всього життя. Тому всіляко підтримуйте свого малюка в його творчих починаннях.  Успіхів!

 




Малювання кольоровою сіллю в домашніх умовах, як зробити кольоровий  пісок з солі.

    Малювання кольоровою сіллю — це вже повноцінне мистецтво, оволодіти яким може кожен бажаючий. Його основа – це сіль, своїми руками пофарбована в потрібні відтінки. Як це зробити? Все просто!

Фарбування солі.

Використовуючи фарби гуаш можна самостійно пофарбувати сіль в будь-який колір. Для цього потрібно мінімальний набір предметів, а саме:

  • гуаш ;
  • сіль;                                                                                          
  • лійка;                                                                                        
  • пензлик;                                                                       
  • виделка і суха тара для змішування;                                   
  • дрібне сито;                                                                           
  • термостійкий посуд або шматки фольги.

 Отже самостійно робимо кольоровий пісок з солі :

  1. Фарба трохи розбавляється водою і виливається в суху сіль. На цьому етапі можна регулювати інтенсивність забарвлення кінцевого продукту, беручи до уваги, що після висихання солоний пісок стане на пару відтінків світліше;
  2. Всі грудочки необхідно ретельно розім’яти і розтерти, домагаючись рівномірного фарбування;
  3. Потім всі порції, пофарбовані в різні кольори, розкладаються в жароміцної посуд, можна замінити посуд щільною фольгою;
  4. Заготівля відправляється в духову шафу, де сушиться протягом години, і при температурі +100 градусів;
  5. Після термічної обробки кольорова сіль добре просіюється крізь найдрібніше сито.

       Пофарбувати сіль можна ще і кольоровою крейдою.

    Сіль потрібна типу «Екстра» і кольорова крейда.  Коловими рухами тремо крейдою по солі. Стираючись, крейда перетвориться у порошок і змішаєтьсяться із сіллю. Таким чином зафарбується сіль.     





















      

 

Популярні дописи з цього блогу